Vetem per ata qe deshirojn ta jetojn rinin e vertet
 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveidentifikimiRegjistrohuGrupet e Anëtarëve

Share | 
 

 Barcoleta qesharake

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Poncho

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 28
Location : Prizren
Registration date : 08/03/2010

MesazhTitulli: Barcoleta qesharake   Wed Mar 10, 2010 10:20 am

Beqoja nje ditë gjen një thesar dhe gërmon nje vend për ta fshehur. Më vonë për të gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Bequa nuk ka fshef thesar këtu.” Kalojnë ditët dhe Bequa kthehet për të marrë thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjën që ka lëne por sheh të shkruar sipër : “ Këtë thesar se ka vjedhur Zequa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Poncho

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 28
Location : Prizren
Registration date : 08/03/2010

MesazhTitulli: Re: Barcoleta qesharake   Wed Mar 10, 2010 10:20 am

Babi, me thuaj si kam lindur une!?
- Mire biri im, e dija qe nje dite do me pyesesh. Ja keshtu. Babi dhe mami bene nje copy-paste ne nje chat ne MSN. Pastaj babi i dha mamit nje takim permes emailit ne WC ne nje cyber club. Pastaj mami beri ca download me memory stick e babit. Kur babi ishte gati per upload, verejten qe s'kishin vene firewall. Ishte vone me te perdorej undo, e as delete s'ndihmonte gje me. 9 muaj me vone morrem nje virus.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Poncho

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 28
Location : Prizren
Registration date : 08/03/2010

MesazhTitulli: Re: Barcoleta qesharake   Wed Mar 10, 2010 10:20 am

Më parë në Shqipëri vezët e vogla kushtonin 8 lekë të vjetra kurse te mëdhatë kushtonin 10 lekë.
Pula që bënte vezët e mëdha i krehohej pulës që bënte ato të vogla.
Tjetra i përgjigjet - Nuk jam aq budallaqe unë sa të rri e çaj by*ën për 2 lekë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Poncho

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 28
Location : Prizren
Registration date : 08/03/2010

MesazhTitulli: Re: Barcoleta qesharake   Wed Mar 10, 2010 10:21 am

Ja disa nga shembujt se si policët e plotësojnë fjalëkryqin

1. Thirrje telefonike (4 shkronja)..................................zvrr

2. Lloj shtaze me shtëpizë (4 shkronja)......................qeni

3. S’ka uri (6 shkronja).................................................hëngri

4. Vllau i gruas (6 shkronja)........................................Hasani

5. Vitaminë e nevojshme (2 shkronja).........................ce

6. mjet për ngrënje (6 shkronja)..................................dhëmbi

7. fëmij i gjinis femrore (3 shkronja).............................ajo

8. numri më i vogël treshifror (3 shkronja)...................000

9. armë e ftoftë (4 shkronja)...........................................topi

10. smundje e pashërueshme (6 shkronja)......................vdekja

11. prodhim i pulës (4 shkronja).....................................supa

12. njësia për gjëra me vlerë (6 shkronja)...................paratë

13. burri i motrës (6 shkronja).......................................Hyseni

14. inicialet e presidentit Bush.........................................pb

15. ari..............................................................................ar

16. fosfor..........................................................................f

17. armë e ftoftë (8 shkronja).......................................pendreku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta qesharake   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barcoleta qesharake
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
rebelet :: Forum i Lire :: Kuriozitete & Humor-
Kërce tek: